Shqipëria harron humbjen nga Anglia, arkëton pikët e plota te San Marino

Kombëtarja e Shqipërisë është rikthyer te fitorja në Grupin I të eliminatoreve për Kupën e Botës “Katar 2022”.

“Kuqezinjtë” kanë shënuar fitore minimale 0:2 në udhëtim te San Marino.

Golin e parë për Shqipërinë e ka realizuar sulmuesi, Rey Manaj në minutën e 63-të.

Derisa për golin e dytë dhe të fundit u përkujdes Uzuni që shënoi gjashtë minuta pa përfunduar koha e rregullt.

Të besuarit e trajnerit, Edoardo Reja ishin më të mirë se vendasit në të gjitha aspektet, por arritën të shënojnë vetëm një herë, mirëpo që ka vlerën e tri pikëve.

Shqipëria me këtë fitore renditet në vendin e tretë në grup me gjashtë pikë.

San Marino mbetet e fundit pa asnjë pikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *