Sa do të jetë shpërblimi i FSHF-së për Kombëtaren, në rast të kualifikimit për Botërorin “Katar 2022”

Shqipëria ka zhvilluar tri ndeshje kualifikuese për Botërorin “Katar 2022” gjatë muajit mars.

Në tri takimet e para, kuqezinjtë kanë shënuar dy fitore duke mposhtur Andorrën dhe San Marinon, mirëpo ka qenë larg me lojën e treguar në fushë përballë këtyre dy ekipeve modeste.

Në qoftë se ekipi Kombëtar i Shqipërisë kualifikohet për në botërorë atëherë i pret një çmim kogja i volitshëm si shpërblim nga FSHF.

Në rast të kualifikimit historik për në Botërorin “Katar 2022”, shpërblimi do të kap vlerën e rreth 3 milion euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *