Rezultat pozitiv nga Bayerni në “Emirates”, gjithçka vendoset në “Allianz Arena”

Arsenali dhe Bayern Munich kanë barazuar 3-3 në ndeshjen e parë çerekfinale në Ligën e Kampionëve.

Pas vetëm 12 minutash lojë, Bukayo Saka realizoi një super gol, prej një asistimi të Ben White.

Por, gjashtë minuta kaluan dhe bavarezët i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Serge Gnabryt, që u asistua nga Leon Goretzka.

Willam Saliba shkaktoi penallti në minutën e 32-të, ndërsa Harry Kane shënoi nga pika e bardhë për 2-1.

Me kaq edhe përfundoi pjesa e parë, derisa në të dytën ishte një kujdes më i shtuar.

Rastet nga të dyja anët nuk munguan, mirëpo mbrojta e skuadrës mysafire u thye në minutën e 76-të.

Pas një driblimi brilant nga Gabriel Jesus që asistoi te Lenadro Trossard, Arsenali i barazoi shifrat në 2-2.

Natyrisht se ky rezultat shkon në favor të Bayernit, pasi në Allianz Arena do të kenë ndihmën e tifozëve që nuk e patën sonte, e që synojnë kalimin në gjysmëfinale. /Telegrafi/