Real vetëm një pikë kundër Osasunës, Benzema humbi penalltinë

Real Madridi ka barazuar si vendës kundër Osasuna në Santiago Bernabeu në ndeshjen e xhiros së shtatë të La Ligës spanjolle.

Ndeshja përfundoi me rezultat 1:1, me të cilën Reali ia dorëzoi kryesimin e tabelës Barcelonës, e cila ka të njëjtin numër pikësh, por gol diferencë më të mirë.

Shënues për Realin ishte Vinicius, ndërsa Osasuna mori një pikë nga Kike Garcia.

Vinicius i dha epërsinë Realit në minutën e 42-të. Braziliani u gjend në pozicionin e tij të zakonshëm në krahun e majtë nga ku donte të harkonte me këmbën e djathtë, por trajektorja e topit mashtroi portierin Sergio Herrera dhe pasi u hodh përfundoi në rrjetë.

Me rezultatin 1:0 për mikpritësin e favorizuar erdhi koha e pushimit dhe situata në tabelë nuk ndryshoi deri në minutën e 50-të, kur Kike Garcia barazoi shifrat në 1:1.

Dhjetë minuta para përfundimit të ndeshjes Karim Benzema nuk arriti të shënojë nga penalltia.

Pak minuta më vonë, Benzema tronditi rrjetën, por goli u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.

Javën e ardhshme Reali pret Shakhtarin në Ligën e Kampionëve dhe më pas ka një vizitë në ligë te rivali i qytetit Getafe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *