Në një duel si në stërvitje, Joshua nokauton brutalisht Heleniusin në raundin e shtatë

Anthony Joshua mposhti në mënyrë spektakolare Robert Helenius me një goditje brutale në raundin e shtatë.

Nuk ishte ndonjë duel për t’u mbajtur mend, pasi që dy boksierët patën një start tejet të dobët në O2 Arena të Londrës.

Britaniku 33-vjeçar – i cili u vërshëllye nga fansat gjatë luftës – filloi të
tregonte më shumë se sa Helenius.

Joshua realizoi fitoren e tij të parë me ndërprerje në dy vjet e gjysmë, duke e rritur rekordin e tij në 26 fitore – me 23 ndalime – dhe tri humbje.

Finlandezi – i cili pranoi të boksonte kundër britanikut, ishte një zëvendësues i Dillian Whyte, me këtë të fundit që dështoi në testet për doping – humbet luftën e tij të pestë profesionale në 36 paraqitje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *