Grupi D vjen me befasinë e madhe në Botëror: Eliminohen Danimarka e Tunizia, kualifikohen Franca dhe Australia

Kombëtarja e Tunzisë ka fituar ndaj Francës.

Tunizia ka barazuar ndaj Francës me rezultatin 1-1.

Khazri shënoi golin e parë për Tunizinë pas 58 minutave lojë, kurse Griezmann barazoi në fundin e duelit. Ky barazim nuk i mjaftoi Tunizisë, pasi Australia fitoi ndaj Danimarkës dhe doli e dyta në grup.

Ndeshja tjetër mes Australisë dhe Danimarkës përfundoi me rezultatin 1-0. Golin e vetëm për Australinë dhe shumë me rëndësi e shënoi, Leckie.

Goli i tij ia dhuroi kualifikimin tutje Australisë, teksa eliminoi Danimarkën e Tunizinë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *