Granit Xhaka rikthehet në Londër, një nga ndeshjet më të rëndësishme të sezonit për Leverkusen

Bayern Leverkusen është shpallur kampion në Bundesliga xhiron e kaluar, por akoma nuk ka përfunduar punë në garat evropine.

Skuadra e Granit Xhakës, udhëton në Londër për të zhvilluar ndeshjen e kthimit në Europa League.

Ndeshja e parë përfundoi në të mirën e gjermanëve, me rezultatin 2-0 dhe do jetë një avantazh për skuadrën e Xabi Alonsos për ndeshjen e dytë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *