Gerrard u largua nga Rangers për Aston Villën, por ekipi skocez pritet ta emërojë një tjetër emër i madh

Giovanni van Bronckhorst pritet që ta marr drejtimin e skuadrës së Rangers dhe është në mbyllje të procedurave për ta përfunduar kontratën me Ibroxin, raporton “Daily Record”.

Gjigantët e Glasgow zhvilluan bisedime me holandezin të dielën.

Derisa ai mund të konfirmohet si pasardhësi i Steven Gerrard të hënën në mbrëmje.

Ish-trajneri i Chelseat, Frank Lampard gjithashtu zhvilloi bisedime me “hierakinë” e Rangers, por Van Bronckhorst mbetet zgjedhja e tyre e parë.

Rangers nën drejtimin e Gerrard fituan titullin e kampionit me asnjë humbje në kampionat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *