‘Ngujohen’ në hotel futbollistët e Kosovës U21, pesë ose gjashtë raste me COVID-19

Deri më tani pesë ose gjashtë futbollistë të Kombëtares U-21 të Kosovës kanë rezultuar pozitiv me…

Kryetari i Dardanëve: Muriqi nuk e ka harruar keorografinë që i bëmë, ai nuk e ndërron Zenelin me Immobilen

Kryetari i Tifogrupit “Dardanët”, Lulzim Berisha mbrëmë ka qenë i ftuar në emisionin “Sports Show”. Në…

Nuk ka kohë për pushim, ky do jetë rivali tjetër i Kosovës pas dy ditësh

Dy humbjet radhazi kundër Maqedonisë së Veriut në udhëtim si dhe Sllovenisë në shtëpi kanë lënë…

Ish-futbollisti i Kosovës: Ylli i Superligës është dashur të ftohet nga Challandesi

Përfaqësuesja e Kosovës e ka pësuar humbjen e radhës, derisa sonte është përballur me Slloveninë në…

‘Vedat Muriqi kishte disa zënka në Kombëtare, Berisha po bënë gjëra të papranueshme’

Kosova ka shënuar humbjen e radhës ndaj Sllovenisë në kuadër të Ligës së Kombeve. Tri ditë…

Bernard Challandes flet në konferëncën për shtyp pas ndeshjes – shuan shpresat e U21 dhe flet për Greqinë

‘Dardanët’ janë mposhtur 0-1 nga Sllovenia në shtëpi, duke regjistruar humbjen e dytë këtë sezon në…

Challandes tregon nëse Kemal Ademi do të vijë te Kosova

Bernard Challandes ka komentuar situatën e sulmuesit Kemal Ademi. Dje është raportuar se sulmuesi që dikur…

Shpërthen Berisha: “A po mendoni që s’po duam të fitojmë a? Nuk jemi Brazili”

Valon Berisha, mesfushori i Kombëtares së Kosovës, është shprehur i nervozuar pas humbjes së Kosovës në…

Kosovë – Slloveni, statistikat dhe renditja tabelare

Kosova ka pësuar një tjetër humbje të hidhur. Sonte humbja erdhi nga ballafaqimi me Slloveninë me…

Chllandes, pas humbjes: Asgjë nuk po na shkon, kohë e vështirë për Kosovën

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, ka folur për Super Sport pas humbjes së radhës…