Tre lojtarë të Kosovës u transferuan nga klubet këtë muaj, të huazuar deri në fund të sezonit

Tre prej lojtarëve të rëndësishëm të Kosovës kanë realizuar transferime në afatin kalimtar të janarit. Amir…

Kosova – Rusia, UEFA vendos që ndeshja të zhvillohet në teren neutral për shkaqe sigurie

UEFA ka vendosur që, për shkaqe sigurie, ndeshja kualifikuese e Euro 2021 në konkurrencën e femrave…

Kosova në basketboll emëron selektorin e ri

Federata e Basketbollit të Kosovës ka zgjedhur Christos Marmarinos si përzgjedhës të përfaqësueses A të Kosovës.…

Ky është serbi që iu bashkua Përfaqësueses së Kosovës

Është serbi i parë që i bashkohet kombëtares së Kosovës U-19. Është Ilija Iviq nga Graçanica,…

Kosovës po i kthehet “motori” i mesfushës

Me Hekuran Kryeziun të gatshëm, pozita e mesfushorit defensiv ka qenë prej më stabileve në përfaqësuesen…

Një tjetër “spiun” për Muriqin

Trajneri i Maqedonisë së Veriut, Igor Angellovski ka udhëtuar drejt Antalisë në Turqi. Atje, ai po…

Trajneri i Serbisë: Maqedonia do ta mposhtë Kosovën me lehtësi

Trajneri i Serbisë, Ljubisa Tumbakovic është optimist se do ta kualifikojë skuadrën e tij në Kampionatin…

Kosova ia ngroh zemrën lojtarit që e synojnë “dardanët”

Është larguar nga Kosova ende pa i mbushur dy vjet dhe mund të kthehet në vend…

FIFA vlerëson rritjen e përfaqësueses së Kosovës

“Në shikim të parë një përparim për katër pozita, nga ajo 126-të në pozitën 122-të, në…

Kukësi: Ja pse e larguam Mirlind Dakun!

Drejtori sportiv i Kukësit, Nderim Nexhipi, ka treguar se pse klubi e ka liruar Mirlind Dakun…