Kosova – Andorra, në këtë televizion kosovar do të transmetohet ndeshja

Kombëtarja e Kosovës në futboll sonte rikthehet të luajë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Kosova…

Kompanitë e basteve nuk i japin asnjë gjasë Andorrës në përballje me Kosovën

Kosova sonte nga ora 20:45 në “Fadil Vokrri” do të përballet me Andorrën, kundërshtar ky që…

Kosova sonte kërkon fitore në “Fadil Vokrri”, ndeshet me Andorrën

Kombëtarja e Kosovës e ka mbajtur dje stërvitjen e fundit para përballjes kundër Andorrës që luhet…

Stërvitje dhe konferencë, kjo është agjenda e sotme e Kombëtares së Kosovës

Kontingjenti i Kombëtares së Kosovës është rikthyer në Kosovë pas ndeshjes që e zhvilloi të shtunën…

Eroll Salihu: “Kishim mundësi të artë për t’u kualifikuar, fat i keq që ndaj Maqedonisë së Veriut nuk i kishim lojtarët kryesor”

Ish-sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu ishte i ftuar në emisionin “BlicInterview” me…

Rashica për rastin ideal të humbur në fund të ndeshjes: Qejf pata boll me shënu!

Kombëtarja e Kosovës e ka nisur me barazim ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, që…

Muriqi: “Izraeli është favoriti i grupit bashkë me Zvicrën, duhet ta mposhtim Andorën”

Kosova ka nisur sot ciklin e kualifikimeve të Kampionatit Evropian “Euro 2024” ndaj Izraelit. “Dardanët” barazuan…

Rrahmani: Bëm lojë të mirë dhe kemi mundur të fitojmë

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani ka thënë se duhet të jenë të lumtur për barazim. Izraeli…

Giresse: Kemi mundur të bëjmë më mirë, por jam i kënaqur me barazimin

Kombëtarja e Kosovës e ka nisur me barazim ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, që…

Kosova me paraqitje të mirë, merr një pikë ndaj Izraelit

Kombëtarja e Kosovës e ka nisur me barazim ciklin kualifikues për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, që…