Maqedonia e Veriut – Kosova, kjo mund të ndodhë me ndeshjen

Pas takimit me sekretarët e Federatave Futbollistike të Evropës, UEFA shpjegoi se në këtë takim është…

Gjesti i madh i Edon Zhegrovës për tifozen e kombëtares (Foto)

Edon Zhegrova është rikthyer në Kosovë për pushime verore. As pandemia COVID-19 nuk e ka ndalur…

A do të luhet ndeshja Maqedoni – Kosovë me shikues, ja lajmi i fundit

Edhe dy muaj kanë mbetur deri te ballafaqimi historik mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, në…

Rashica rrëfehet për kundërshtarin më të fortë, si dhe golat më të rëndësishëm të karrierës

Milot Rashica ka folur rreth karrierës së tij, si me Kombëtaren e Kosovës ashtu edhe në…

Edhe një talent tjetër i bashkohet kombëtares së Kosovës

Edhe një futbollist tjetër ka zgjedhur të luajë për Kosovën, kësaj radhe bëhet fjalë për Behadil…

Sylisufaj futbollisti i parë nga Shqipëria që vesh fanellën e Kosovës

Përfaqësuesja e Kosovës për moshat deri në 21 vjeç do të ketë dy prurje të reja…

Benjamin Kololli i pakënaqur me Challandesin

Benjamin Kololli ka thënë se nuk është i lumtur me pozitën në të cilën e vendos…

Milot Rashica vizitoi FFK-në

Presidenti Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë pritur sot futbollistin e Kombëtares së…

Trajner i Kosovës? Flet Besnik Hasi

Trajneri i njohur kosovar, Besnik Hasani ka dhënë një inttervistë për ‘Arena Sportive’ në RTK. Hasani,…

Vojvoda i gëzohet golit të Rashicës në këtë mënyrë (FOTO)

Mbrojtësi anësor i Kosovës, Mërgim Vojvoda, i është gëzuar golit të shënuar nga Milot Rashica në…