10 golashënuesit më të mirë në fazën e grupeve, prin Ronaldo, pjesë e listës edhe Shaqiri

Faza e grupeve në Kampionatin Evropian ka përfunduar dje.

Pas 3 xhirove, golashënuesi më i mirë është Cristiano Ronaldo me 5 gola dhe 1 asistim.

Pas tij vjen Patrik Schick, Forsberg, Lukaku, ËIjnaldum dhe Leëandoëski me nga 3 gola.

Në pozitën e 9-të është Xherdan Shaqiri me 2 gola dhe 1 asistim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *